:: 6.3.2011

KOMPLET NAHOŘE PES KE STAŽENÍ A BONUSOVÁ NOVINKA

Přátelé,
posmrtný dárek od Psa pro vás. Ve formátu mp3 si můžete zadarmo stáhnout Komplet nahoře pes. Všech 5 našich cd včetně novinky Pozdní léto. Anebo chcete-li nám za to něco dát, pošlete libovolnou částku na 1660472163/0800 pod heslem "nahoře pes" - budeme rádi. Kolik to stojí/stálo normálně se příp. dozvíte v sekci DISKOGRAFIE. No a bonusová novinka: na posledním koncertě ve Vagonu spontánně vznikla písnička, kterou jsme nazvali... Písnička.
P.S.: Mrkněte na recenze cd Pozdní léto. Od Tondy Kocábka v Týdnu, od Petra Korála v Muzikusu a od Honzy Průši na Musicserveru.

:: 9.2.2011

DĚKUJEME ZA LUXUSNÍ POHŘEB PSA. VZPOMÍNEJTE NA NÁS V DOBRÉM A OBJEDNÁVEJTE NOVÉ CD POZDNÍ LÉTO, PŘÍP. 4 PŘEDCHOZÍ ALBA ANEBO ROVNOU KOMPLET ! (VŠE ZA DOBROVOLNOU CENU)

 

Přátelé,

moc děkujeme za povedený koncertní mejdan. V sobotu 29.1.2011 jsme ve Vagónu za asistence cca sto padesáti přihlížejících a mnoha hostů (David Hlaváč, Pája Junek, Uširváč, Vyhoukaná sowa...) ukončili činnost Nahoře Pes. Video-záznam z koncertu se pokusíme v dohledné době šoupnout na síť. Určitě se tam objeví nový song názvem Písnička. Text jsem napsal večer před Vagonem, opatřil čtyřmi akordy a na koncertě jsem to bez varování vybalil na kapelu. Vyšlo to docela hezky:)

Jinak, bylo to bezpochyby nejdelší vystoupení Nahoře Pes, hráli jsme skoro tři hodiny. A pak slavili až do rána, jak se nám ten pohřeb povedl... Když lehoučce zapátráte na youtube, najdete tam amatérská videa, TADY se můžete podívat na pěkné fotky.


Především ještě jednou všem
děkujeme za přízeň a za krásných téměř čtrnáct let s touhle bigbítovou bandou.

Rádi bychom zároveň, aby naše poslední cd (když už nás stálo skoro 20 000, několik dnů práce při natáčení a dva roky vynalézání a zkoušení) nezapadlo. Přijde nám, jak už to tak bývá, že je naše nejpovedenější. Určitě nejdospělejší. Syrovější a živější než Čína, míň vypiplané, ale o to pravdivější. První ohlasy (na křtu se asi 20ks prodalo) jsou pozitivní. TADY a TADY  jsou dvě ukázky:

Pokud máte zájem, objednávejte celé pětačtyřicetiminutové album s hezkým obalem od Vráti Horčíka ZDE. Oficiální cena je 130Kč, jestli se vám to nechce platit, klidně pošleme i levněji nebo na požádání sdělíme odkaz ke stažení v mp3. Hlavně ať ta muzika žije.

Ve Vagonu byl také velký zájem o komplety (všech 5 cd Nahoře Pes včetně prvních dvou historických alb z garáže). Ty jsme vyprodali, ale můžeme přidělat další. Celá ta paráda se na koncertě prodávala za tři stovky, ale zase... je to na domluvě. Lze slevit nebo objednat jednotlivé nosiče anebo stáhnout jednotlivá alba na odkazu, který vám opět, když pěkně poprosíte, sdělíme.

Případné vydělané peníze použijeme výhradně na pokrytí nákladů na výrobu cd, příp na provoz webu www.nahorepes.com.

Takže. Ještě jednou díky a je-li vám teskno přijďte se podívat na Hromosvod (moje autorská kapela), Uširváč (tam hrajeme s Pablem), 5P Luboše Pospíšila nebo Schodiště (tam hrajeme s Pájou) anebo na Vyhoukanou sowu, naše kamarády z Hradce králové, kterým jsme ve Vagonu předali nahořepsí odkaz:)

Mějte se krásně, skládejte básně.

Ondřej, Pája, Michal, Pablo aneb NAHOŘE PES (dříve Devils Dogs:-)

 

P.S.: Na závěr ještě trocha statistiky. Nahoře Pes odehrál za 13.5 LET EXISTENCE celkem 206 KONCERTŮ, prošlo jím 15 MUZIKANTŮ, nahrál a 5 HODIN MUZIKY.

:: 20.12.2010

NAHOŘE PES UKONČUJE ČINNOST: ZVEME VÁS SRDEČNĚ NA POSLEDNÍ KONCERT VE VAGONU SPOJENÝ SE KŘTEM NOVÉHO CD - V SOBOTU 29. LEDNA OD 20h.

Neříká se nám to, přátelé, lehko, ale je to tak. Děkujeme za krásných 14 let, přijďte na závěrečný mejdan domů do Vagonu, bude to stát za to. A jako omluvu pro Vás máme (po)vánoční dárek v podobě úplně nového cd!!!
Podrobněji v této tiskové zprávě:
Pražská rocková kapela Nahoře Pes se pro vytíženost muzikantů v ostatních hudebních působištích (5P Luboše Pospíšila, Schodiště, Hromosvod...) rozhodla po čtrnácti letech ukončit činnost. Trochu netradičně ještě předtím vydá řadovou desku, která shrne repertoár posledních dvou let. V těchto dnech ji dokončuje v kolínském studiu Sklep „Bylo by škoda tyhle písničky nezakonzervovat,“ říká kapelník Ondřej Fencl. „Ve studiu jsme se bavili, nahráli jsme to hodně živě, v podstatě během dvou dnů – většinu máme obehranou z koncertů, tak to šlo rychle. Je tam 5 Fenclů, 2x Jiří Žáček zhudebněný Michalem Noskem, jedna písnička, která nám zbyla z předchozího cd a jako bonus tři coververze nahrané živě na podzimním koncertu s Brutusem v Roztokách u Jilemnice. S jedním nečekaným sólem na foukačku z úst Šáši Plesky.“
Poslední šanci užít si svéhlavou rockovou bandu v čele s kytaristou Ondřejem Fenclem (a s bubenickým motorem Páji Táboříkové) budete mít na rozlučkovém koncertě v pro kapelu domácím pražském klubu Vagon. V ten samý večer proběhne i křest cd (název a kmotr budou upřesněni), to vše v sobotu 29. ledna. „To proto, aby to s námi mohli řádně oslavit a zapít opravdu všichni a nikdo nekafral, že musí vstávat do práce. Myslím, že je co zapíjet,“ vysvětluje kapelník. „Zjistili jsme, že kapele nemůžeme dát tolik, kolik by si zasloužila. Je to skvělá parta, šlape lidsky i hudebně, ale než něco dělat napůl… navíc jsem měl v posledních letech pocit, že to lidi trochu přestává zajímat. Asi jsme se taky s Pájou namlsali u Luboše Pospíšila a u Schodiště, kde jsme nasedli do rozjetých vlaků. Já navíc vždycky dával přednost Hromosvodu a tlačit dvě autorské kapely zároveň, to snad umí v téhle republice jenom Roman Holý. A i tak na sebe Monkeys a J.A.R. navzájem žárlívají “.
Mezi hosty koncerty se objeví jednak většina bývalých členů (David Hlaváč, Pája Junek…), ale také spřátelené kapely, s nimiž Nahoře Pes za ta léta mnohokrát hrál a pil – plzeňští dříčí Illfish, nedoceněná hradecká Vyhoukaná sowa a funk-rockoví Naven z Písku. Určitě dorazí i spousta význačných pražských hudebníků, závěr se dost možná zvrhne v jam a určitě v mejdan. Nahoře pes přehraje celou novou desku, několik ukázek z předchozí Číny, dozajista zavzpomíná i na doby telecí a také potěší cover-verzemi (Hendrix, Dylan, Queen, Dusilová…). Bude se hrát dlouho a na plný plyn – jak se sluší a patří na správně rozjetém pohřbu :). Přijďte se rozloučit s námi!"

Za Nahoře Pes zdraví Ondřej, čau ve Vagonu.

:: 15.12.2010

JARMARK V JILEMNICI

I po třinácti a půl letech existence je co objevovat. V prosinci jsme venku na sněhu (navíc v Krkonoších) ještě nikdy nehráli. Takhle to vypadalo na jarmarku v Jilemnici. Ještě že zrovna v ten den přišla obleva. I tak to bylo hustý... ale hezký:)

Ondřej

:: 3.9.2010

SAMOSTATNÝ A NA DLOUHO POSLEDNÍ KONCERT V PRAZE (PÁJINKA SE LOUČÍ)

Drazí naši příznivci (všichni tři:-)...
Naše Pájinka se rozhodla opustit řady Nahoře Pes. Po čtyřech letech chce zas zkusit štěstí a investovat čas jinde, kromě 5P Luboše Pospíšila a Schodiště, kde spolu pořád hrajeme, začíná teď účinkovat s Václavem Koubkem, atd...
Nezbývá než to respektovat, poděkovat, popřát hodně úspěchů... a užít si poslední čtyři koncerty v téhle partě. Ten nejbližší, pražský, je za rohem. Bude výjimečný v tom, že bude samostatný, což se Nahoře Pes nestalo 2-3 roky. Zahrajeme úplně všechno, co umíme a možná i něco, co neumíme. Co bude se Psem dál, ví bůh. Najít náhradu bude těžké. Odehrajeme s radostí a chutí zbývající štace (poslední je 6.11. v Plzni) a pak o tom začneme přemýšlet.
Bude-li nějaký další Pes, bude každopádně jiný. Jestli lepší, horší, stejný nebo žádný, to teď nikdo neví. Tak koukejte dorazit k Princi Miroslavovi. Minule to tam bylo parádní. Z Anděla 5 minut tramvají, vstupné je dobrovolné, 14 druhů piv... a k tomu Nahoře Pes. Moc se těšíme. Ondřej, Michal, Pablo a pořád ještě i Pája."

Ondřej

:: 5.6.2010

BUBENICKÉ LEKCE OD NAŠÍ PÁJI

Kdo byste chtěl chodit na bicí k naší bubenici Páje, čtěte ZDE

Ondřej

:: 5.6.2010

WEB ZEBRUBNĚ AKTUALIZOVÁN

Konečně se našel dobrovolník (konkrétně hodný Jiří Vlasák z Hromosvodu), který, ač není v kapele nikterak angažován, naházel na web to, co už mám připravené v počítači měsíce, ba léta... Ač to tak navenek nevypadá, aktualizovány konečně byly skoro všechny sekce. Přibyly nové texty, v diskografii se můžete u každého našeho cd prokliknout dál k seznamu písní a autorů, přibyly fotky z let 2008 a 2010 (mimo jiné vtipné promo z Plzně od Poupjete), nové věcičky najdete i v sekci sestava a o kapele... Tak schválně, jestli to někoho zajímá. A když ne, je to aspoň uchováno pro budoucí generace, která zajisté docení například to, že koncert č.161 v sekci koncerty je nyní odsazen správně, zatímco předtím byl odřádkován chybně... ano, i takovými píčovinami jsem se zabýval, abychom měli web v pěkném pořádku... Teď ještě kdybyste přišli na koncert?

Ondřej

:: 17.5.2010

VAGON SE SOWOU A MOLITAN NOODELS - SRDEČNĚ ZVEME

V třetí květnové pondělí to roztočíme ve Vagonu s obzvláště milými kamarády. Předvedeme vám s Nahoře Pes mimo jiné (v pražské premiéře) cover verzi Hendrixovy Little Wing... přivítáme též hradeckou Vyhoukanou sowu a pozoruhodný, ze dvou třetin dívčí band Molitan Noodels. Tedy kapely, s nimiž hrajeme často a rádi, protože z nich leze skvělá muzika a jsou fajn. Těšíme seeeeee!

Ondřej

:: 9.2.2010

ZVEME DO VAGONU A DO KOLÍNA

Vážení a milí, ve čtvrtek 11.2. a v pátek 12.2. zahrajeme spolu s 5P Luboše Pospíšila a Tlustou Bertou na narozeninách Rádia Beat. Vstup je výjimečně zcela zdarma, tak přijďte na mejdan. 11.2. domu do pražského Vagonu a kdo to má blíž, tak 12.2. do Kolína – Starých lázní.

Ondřej

:: 8.2.2010

HLEDÁME WEBMASTERA

Pokud se Vám tak jako nám zdá, že by tenhle náš psí web snesl trochu pružnosti v aktualizacích, popřípadě po letech nějakou zásadnější změnu, tak nám k tomu můžete dopomoci buď vlastními silami (máte-li na to buňky) anebo někoho doporučit. Odměna jest samozřejmostí. (Všechna čest Martinu Přečkovi, který obětavě doplňuje koncerty a novinky a v rámci svých časových možností web z Ameriky spravuje, ačkoliv by to vůbec dělat nemusel, neb kromě přátelství se mnou má s Nahoře Pes pramálo společného).

Ondřej

<Dodatek z Ameriky> Díky Ondřeji. Omlouvám se fanouškům NP, že to s těmi aktualizacemi není tak jako dříve, bohužel mi tu v Oregonu vedle výzkumu a učení prvňáků moc času nezbývá. Znalosti potřebné k obhospodařování Psího webu jsou minimální: stačí HTML a CSS.</Dodatek z Ameriky>

:: 7.2.2010

CO DĚLÁ PES?

Zdá-li se vám, že Pes zas jednou spí zimním spánkem, tak nespí. I v těchto mrazech zkoušíme v nevytopené zkušebně, překabátili jsme starší pecku Citrusovej Joe do dočista jinačí verze (premiéra 11.2. ve Vagonu), osvěžujeme vykopávky, dobrušujeme další novinky a pomalu spřádáme plány na novou desku. Od vydání Číny už přeci jen ve Vltavě a nejen v ní uplynulo hodně vody… mezitím se nám sešlo sedm novinek a další na obzoru, tak snad na podzim nebo napřesrok další zářez do diskografie.

Ondřej

:: 30.8.2009

CO SE DĚJE V TRÁVĚ

Tak máme za sebou prvních cca deset koncertů v čtyřčlenné sestavě a je to pořád prima. Povedlo se předskakování Schodišti a Professoru ve Vagonu, svou vnímavostí nás v jednu v noci překvapilo publikum v Roztokách u Jilemnice, naopak nás nepřekvapilo, že jsme v tomhle bájném místě slavili až do rozednění a ještě déle… Zakleté Mariánky podruhé zmařil déšť, červenec byl letos hodně nefestivalový. Teď to naopak vypadá slunečně, tak se těšíme na festival do Kovár. A když je řeč o nich, stojí za zmínku, že jsme si tam v půlce srpna dali dvoudenní soustředění. Vzešla z něj sice jen jedna, ale za to šestiminutová pecka. Premiéra ve čtvrtek 3.9. v Café Na půl cesty, srdečně zveme!

Za Nahoře Pes zdraví Ondřej

:: 15.4.2009

...BYLO NÁS PĚT

Nedávno jsme zjistili, že vůbec nejchudší částí ČR není Bruntálsko, ale Teplicko.
Naše teď už bývalá klávesistka Helča nepřijela na koncert, protože v celých Teplicích (kde žije) nesehnala nikoho, kdo by jí půjčil na vlak. Ale vlastně spíš proto, že nechce hrát zadarmo, myslela si, že si s Nahoře Pes bude vydělávat peníze. To celé nám oznámila pár hodin před hraním, což se nám nikomu nikdy nikde nestalo. I ten nejnespolehlivější pankáč (nebo dítě) v sestavě vždy věděl, že ať se děje, co se děje, koncert je svatý… A mně se najednou vůbec nechtělo zase shánět nějakého šikovného a technicky dokonalého konzervatoristu, kterému budu půjčovat svůj nástroj, protože vlastní pořádní nemá, říkat mu furt dokola, co kde má hrát, nutit ho ke zkouškám; strávím s ním desítky hodin a on mi pak po několika štacích řekne, že končí, že to není ono…
A tak jsme odehráli dva koncerty ve čtyřech a zjistili jsme, že to JE ono. V Hradci tedy ještě ne, tam jsme byli mírně šokováni Helčiným přístupem a hráli jsme podivně, ale v Liberci to nemělo chybu. Jako by se celá ta muzika pročistila, je to syrovější, zní to vzdušněji, moderněji a hlavně – hrají čtyři muzikanti, které to z celého srdce baví, baví je zkoušet, vynalézat nové věci. Nebývale nás to nakoplo, začali jsme makat ve zkušebně, na obzoru najednou ne jedna, ale pět novinek… no vida, jak to jde. První se jmenuje Pecky, text napsal můj kamarád Jirka Endler; premiéru bude mít 19.května ve Vagónu a nejde nám vyhnat z hlavy… Urodilo se i docela dost hraní, tak si přijďte poslechnout. Je to radostné!

Za Nahoře Pes zdraví Ondřej

P.S.: A vejdem se líp do auta

:: 31.12.2008

PES, KTERÝ ŠTĚKÁ

I stalo se v oněch dnech, že Nahoře Pes vstal z popela a začal štěkat víc než kdy dřív. Nová sestava šlape jak hodinky, vznikly novinky Národní třída (funky jako řemen), Zboží (lesklejší následovník Vody) a Linka důvěry (po dlouhé době autorsky Michal, text Jiří Žáček – střední tempo, chytlavý refrén, hitík…), na zkouškách to pozitivně jiskří, snažíme se pravidelně hrát a je to radostné. V příštím roce, do něhož vám přejeme jenom to nejlepší, snad natočíme pár nových kousků, ať naše diskografie nehnije, budeme dál pořádat výměny s mimopražskými bratry Illfish, Vyhoukanou sowou a Naven, u nichž máme příjemný pocit, že s léty zrají jako víno a že se k sobě stylově hodíme. A samozřejmě nejen to, chystá se zas nějaké to předskakování, několik fesťáků, dobře je nám v Café Na půl cesty... Žádný velký oči, lepší malý plný sál než velký prázdný sál. Nezbývá než dodat: pojďte do toho s námi.

Za Nahoře Pes zdraví Ondřej


:: 8.9.2008

TAK JDE ČAS…

… a my máme další novinku. Je to funky jako řemen, taková „pocta“ Národní třídě a směs pravdivých příběhů z ranních návratů z nočních kaleb následujících po večerních koncertech… Co se týče vzpomínek, tak např. v Citolíbech nás při poslední písničce déšť doslova spláchnul z pódia (k vidění na youtube)… jinak si toho už moc nepamatuju, jen konstantní pocit, že je nám v nové sestavě moc dobře. Přijďte se podívat na Velkou Říjnovou nebo kamkoli jinam, jak to pěkně šlape a jak zní první novinky.

Ondřej

:: 16.7.2008

NOVÝ BASÁK, NOVÁ KLÁVESAČKA

Pablo Eisner  Helča Vlahačová

Jak už bylo řečeno, před nedávnem přibyla do našeho kolektivu šikovná klávesistka Helča Vlahačová z Teplic, absolventka tamní konzervatoře. Baskytarista Pablo Eisner měl být původně jen záskok na léto, na premiéře nové sestavy v Plzni nám to ale tak pěkně šlapalo, že jsme se následně dohodli na jeho stálém "psím" angažmá. Pražská sekce kapely to mocně zapila v Riegrových sadech, první regulérní koncert v plné síle následoval 5.7. na Skalákově mlýně, kouzelném to místečku v lůně Vysočiny, kde se nám dostalo velice vstřícného přijetí. Máme z toho všeho velkou radost a chuť do dalšího hraní. Už to vypadalo, že Nahoře Pes zvolna umírá a on zatím zásadním způsobem ožil.

Ondřej

:: 21.6.2008

NAHOŘE PES UŽ ZASE ŠTĚKÁ
Vážení přátelé,
dva měsíce jsme se neozvali, ovšem neflákali jsme se. Sháněli jsme nové spoluhráče. S Vojtou a Honzou jsme se ku prospěchu obou stran a relativně v míru rozloučili, Honza se chce věnovat své nové kapele, Vojta teď drtí basu s Five O´clock Tea. Pro všechny to bude změna k lepšímu. Těch pět let každopádně marných nebylo, takže děkujeme a ať vám to, uličníci, hraje.
Vyzkoušeli jsme celkem deset basáků a dvě basistky, byli mezi nimi ztracené případy, průměrné případy i docela dobří muzikanti, nikdo nás ale nenakopl tak, jak bychom potřebovali. Až teď, v posledních dnech, virtuózní a skromný drtič basy-šestistrunky Pablo Eisner, nedávno přijatý do Uširváče, k vidění rovněž v kapele Skip. Přislíbil s námi zahostovat na všech letních koncertech a po první zkoušce je jasno, že takhle nějak bychom chtěli, aby zněla v Nahoře Pes basa. Zdá se, že my ostatní budeme zas muset začít víc cvičit :) Nu a klávesy? Klávesistka nám spadla z nebe, resp. z teplické konzervatoře před pár dny. Ozvala se, přijela, z fleku a s přehledem zahrála několik našich písniček (některé slyšela poprvé)… není co řešit, že to je ta pravá muzikantská dušička jsme poznali asi tak za deset vteřin. Jmenuje se Helena Vlahačová.
Čeká nás několik festivalových vystoupeních, to první 22.6. v Plzni (jedna zkouška a hop na to), máme rozpracované dvě novinky… a pod stolem spoustu bedýnek se stále aktuálním cd Čína (zvlášť teď v létě). Tak kdo ho ještě nemá, ozvěte se.
A v září jedeme hrát do Bulharska. Tak se přijeďte podívat :)

Ondřej

:: 12.5.2008

VIDEOKLIP K VÍLE JE NA SVĚTĚ
Hurráá, Nahoře Pes hlásí po jedenácti letech existence první videoklip. Je k písničce Vílo (z cd Čína), dělal ho Ladiz z Ústí nad Labem, jemuž tímto mnohokráte děkujeme. Stahujte z ladiznet.blogspot.com.

Ondřej

:: 31.3.2008

Dobré jaro!
Přes zimu jsme odpočívali, přemýšleli, co dál, zahráli na podařeném plese na Barče… a naťukli dvě nové písničky na texty Jiřího Žáčka, které se zřejmě dočkají premiéry ve čtvrtek 10.4. v Café Na půl cesty. Srdečně Vás tam zveme, samozřejmě zazní i spousta kusů ze stále aktuálního cd Čína a možná i nějaké starší. V Praze letos budeme hrát maximálně třikrát, tak moc neváhejte. Rádi Vás uvidíme my i hostující Headline, velmi osobitá a příjemná bandička z Děčína – viz www.headline.ic.cz.

Ondřej

:: 30.12.2007

PF 2008
Jako opožděný vánoční dárek najdete v sekci Fotky obrazovou dokumentaci koncertní sezóny 2007. A když už jsme u toho, tak ať je v roce nadcházejícím co nejvíc důvodů k úsměvu a ať se urodí spousta dobré muziky. Mějte se hezky a děkujeme za dosavadní přízeň.

Ondřej

:: 2.12.2007

POVEDENÉ TURNÉ JE ZA NÁMI
Tak je to za námi. Po hubených časech jsme si užili na naše poměry náramnou šňůru, ani jeden z osmi koncertů nebyl marný, lidí dosti, kapela ve formě. Děkujeme všem návštěvníkům, klubům, spřízněným kapelám, zejména směrem severním a západním (Děčín, Ústí, Louny, Beřkovice) to tentokrát zafungovalo na jedničku.
Soudě podle ohlasů z řad příznivců se cd Čína podařilo, hudební novináři jsou tak půl na půl, ale což… Led Zeppelin holt opravdu nejsme :-)
Teď si dáme po nabitém podzimu trochu voraz, zabilancujeme, popřemýšlíme, co dál. Na další koncerty se těšte na jaře, první napevno domluvené je pražské Café Na půl cesty 10.4., v březnu pravděpodobně Hradec králové, v létě možná Jimramov… uvidíme, nechme se překvapit.
Brzy se zde doufejme objeví fotky z deseti let NP, z křtu na Velké říjnové i z dalších koncertů, také další recenze a drobné aktualizace. Přes zimu zkusíme zamakat na nějaké té novince… Jako vánoční dárek doporučujeme cd ČínaJ, objednávejte přes mail.
Žijte blaze a ještě jednou díky!

Ondřej

:: 2.12.2007

NAHOŘE PES V ČESKÉM ROZHLASE
V pátek 30.11. jste měli možnost slyšet Nahoře pes na rádiu Regina Praha - od 23 do půlnoci jsme si v pořadu Čas ke snění s moderátorkou Jitkou Benešovou povídali o cd Čína, proběhlé šňůře, deseti letech, co má Nahoře Pes za sebou, a tak podobně. Doufám, že se Vám to podařilo zachytit.

Ondřej

:: 15.10.2007

Velká říjnová párty 2007!
ZVEME VÁS NA VELKOU ŘÍJNOVOU DO VAGÓNU, KDE SE LETOS USKUTEČNÍ I KŘEST NAŠEHO NOVÉHO CD ČÍNA (roli kmotra k našemu potěšení přijal bubeník legendárního Pražského výběru, věčně usměvavý vlasáč Klauda Kryšpín). Kdo to neví, Velká říjnová je akce, která je každoročně vrcholem naší sezóny. Zahrajeme od 21:20 do 22:00, před námi Mrtvej brouk (Beatles revival) a Hromosvod, po nás Lucie revival a na závěr Uširváč (Hudba Praha revival). A pak jako každý rok večírek až do svítání. Přijďte popít, těšíme se...
..
mimochodem, v říjnovém Rock a Popu najdete profil Nahoře Pes z pera Jaroslava Špuláka, v říjnovém Reportu je pěkná recenze Číny od Honzy Ernesta. Další recenze vyjdou v listopadovém Rock Popu, v Houseru, na Musicserveru.cz a na Musiczone.cz... a kdo ví, kde ještě..

Ondřej

:: 12.9.2007

Nahoře Pes na Beatu
Příští středu 19.9. od 19:00 do 20:00 bude Ondřej hostem pořadu UŠI RÁDIA BEAT, tak si nezapomeňte naladit 95.3 FM nebo kliknout na www.radiobeat.cz. Na tomtéž rádiu můžete slyšet Nahoře Pes také v pořadu NADĚJE BEATU.

Ondřej

:: 6.9.2007

Nové album Čína už je v lisu a před pár dny definitivně dokončený obal v tisku. Datum vydání bylo stanoveno na pondělí 17.9. Po vleklých a nekonstruktivních jednáních s vydavateli jsme se rozhodli jet na vlastní triko. Sledujte KONCERTY, kde budou brzy k mání další termíny naší malé skromné 10 LET ČÍNA TOUR. Nové cd objednávejte ZDE
Mějte se báječně, za kapelu zdraví:

Ondřej

:: 15.8.2007

Kupte si srpnový MUZIKUS, je tam o nás obsáhlý článek z pera šéfredaktora Vladimíra Švandy + na přiloženém cédéčku dvě pecky z připravovaného cd a geneze titulní písničky Čína (od demáčů, přes živáče, po finále).
Ad cd: hotový master máme v ruce už něco přes týden, stále ale čekáme na dokončení obalu... Vašek Hnátek zřejmě prožívá letní spánek... Kromě toho ještě očekáváme reakce asi ze tří vydavatelství (zbylých sedm už odpovědělo, že je to dobré, ale že to nechtějí), naděje je v době nepřející untrendy muzice minimální. U kapel našeho ražení se dnes prostě líp vyplatí vlastní náklad (viz loňský Hromosvod). Takže to tak asi dopadne. Dá-li pán bůh (a Hnátek), cd bude na světě v půlce září. Zcela určitě ho chceme stihnout do podzimních koncertů, které pojmeme jako malou šňůru k desce a desátým narozeninám.
Mějte se báječně, za kapelu zdraví:

Ondřej

:: 20.7.2007

Ahoj plantážníci
v sekci MP3 najdete další našláplou ukázku z již téměř dohotoveného cd. Konečně je zmixováno (vyplatilo se neuspěchat to), právě teď to Petr Vavřík z Buty masteruje. Pak dáme tak měsíc vydavatelům, zda se to některému nezalíbí a když ne, pošleme to do lisovny a v září se těšte. Booklet už je taky skoro hotový, bude mít 16 stran a je opatřený kresbami od Pájinky.
...
Zbývá dodat, že 10 let ve Vagónu se opravdu povedlo, všichni (kapela, hosté i publikum) do toho šli naplno... kdo nedorazil, snad časem bude moc ochutnat skvělou atmosféru alespoň z dvd-záznamu. Ale co vám budu povídat... krev, pot, slzy, pivo a radost prostě z compu nedostanete, to se musí zažít na vlastní kůži.,
...
Mějte se krásně v létě, třeba se potkáme na některém z festivalů.
Za kapelu zdraví:

Ondřej

:: 12.6.2007 - Kniha návštěv oživena

Webmaster

:: 4.6.2007 - Píšou o nás..

V sekci "Z tisku" najdete odkaz na recenzi na náš koncert v plzeňském House of Blues, který jsme odehráli 19. května.

Ondřej

:: 27.5.2007 - Nahoře Pes slaví 10 let

Nahoře Pes už zase řádí. Pražská rocková kapela, posílená nedávno o šarmantní bubenici Páju Táboříkovou, chystá na 11.6. do pražského Vagónu velký koncert k desátým narozeninám s pořadovým číslem 150 v záhlaví. Během bezmála tříhodinové show zazní kompletní současný repertoár, stejně jako letité songy včetně těch nejstarších, které kapela odehraje v původní sestavě z let 1999-2002.
Po dlouhé době chceme fanouškům v domovském Vagónu předvést regulérní celovečerní vystoupení bez hostujících kapel. Díky práci na nové desce a permanentnímu koncertování jsme hezky rozehraní, tak to doufám bude nezapomenutelný večer nejen pro nás. Naposledy jsme takhle velkolepě slavili 5 let Nahoře Pes,“ komentuje připravovanou akci kapelník Ondřej Fencl.
Do Vagónu přiletí z dnes domovské Anglie zavzpomínat zakládající člen a bubeník v letech 1997-2005 Lukáš Fencl, chybět nebude michelský fantom s indiánskou duší Pája Junek (dnes Malá bílá vrána), ani showman a klávesista David Hlaváč (dnes Davidoff, Techtle Mechtle, Leitmotif, Lucie revival…). 

Paralelně s přípravami desátých narozenin finišuje ve zlínském „V“ studiu pod rukama Libora Mikošky (Laputa, Narvan) mix zbrusu nového alba Čína, které vyjde na podzim a bude aktuálním svědectvím o současném směřování skupiny. Zatímco loňské vzpomínkové cd Archív hojně čerpalo z historie, Čína je nabitá energií současných Nahoře Pes (ostatně titulní melodii si můžete poslechnout v sekci MP3).

Psí Tisková Kancelář

:: 24.4.2007

V sekcich fotky 2006 a 2007 naleznete nové přírůstky, což není ta nejdůležitější novinka. Tou je informace, že 11.6. se ve Vagónu budeme plně soustředit na pořádnou oslavu desátých narozenin NAHOŘE PES a křest cd přesouváme až na podzim (pravděpodobně se uskuteční v rámci Velké říjnové). Proč?
Nahrávku a obal sice do června stíháme, tam problém není. Na co by už ovšem zbylo podstatně méně času jsou jednání s vydavateli a médii, shánění sponzorů, nový web... což jsou nezanedbatelné položky. Navíc, v červnu se cd příliš nevydávají (všichni už jsou duchem na letních radovánkách), za to říjen je přímo ideální (atak na předvánoční trh).
Omlouváme se všem, kdož se už těšili, ale nechceme nic uspěchat, takovéhle cd nevydáváme každý den. Jako náplast doporučuji loňské vzpomínkové album Archív - dobře koresponduje i s desátými narozeniny kapely, které si s námi určitě přijďte užít. Bude to neobvyklý a veselý koncert se spoustou hostů. Ani nepamatuju, kdy jsme naposled samostatně v Praze hráli... asi v červnu 2002, když jsme slavili pět let.

Ondřej

:: 9.4.2007

V sekci MP3 najdete první vlaštovku z připravovaného alba Čína, brzy budou další.

Ondřej

:: 13.3.2007

Prozatím aspoň pár dílčích novinek na webu. Nevábnou úvodní fotku jsme dočasně vyřešili pěti fotografiemu protagonistů kapely (zjara vytvoříme aktuální a kvalitní obrazový promo materiál), v sekci Z TISKU si přečtěte recenzi na Archív, která vyšla v lednovém RockPopu, přibylo pár koncertů (např. s Blue Effect v Kovárech) a doplněna byla historie. Brzy bude i pár fotek z léta a podzimu. Mějte se jarně, zima je out.

Ondřej

:: 27.2.2007

Ahoj, vstávat!
Než se rozpovídám, předně vás zvu do Vagónu. V pondělí 5.3. zahrajeme spolu s plzeňskými funky-řezníky Illfish (www.illfish.cz) a s bardzo cool music bandem Sopoty (co to znamená se možná dozvíte na www.sopoty.com - už jsme spolu hráli v lednu a je to velmi pěkné). Předesílám, že v Praze nás potom neuvidíte přes čtvrt roku, tak vzhůru (nebo spíš dolu) do Vagónu.
Taak… Dále bych vás chtěl ubezpečit, že zimní spánek Nahoře Pes vynechal. Neflákáme se, každý týden zkoušíme a půlku ledna jsme strávili natáčením nového materiálu (chcete-li to přesně, tak já osobně 46 hodin ve studiu a 16 ve vlaku na trase Praha-Kolín, ostatní něco mezi 3-10 hodinami). Výsledek jsem 2.února předal Mikešovi, který právě míchal novou Radůzu + má asi dalších tisíc povinností, nicméně slíbil, že první čtyři věci udělá do 10.3. a zbytek do konce března. Tak uvidíme. Mikeš má každopádně pro nás ty nejlepší uši a duši v téhle republice, takže se máte na co těšit. Pájinka pilně pracuje na obalu (kromě paliček vládne taky trochu tužkou, štětcem a spol.), rýsuje se už i název, který bude pravděpodobně totožný s písničkou Čína. A aby nad námi visel bič, domluvili jsme křest na 11.6. do Vagónu.
A protože právě v té době se Nahoře Pes dožije (doufejme) deseti let, spojíme svěcení cédéčka, které já osobně chápu jako první skutečně oficiální nosič se vším všudy (Archív není aktuální materiál, Robinson má jen 25 min. a ty předtím… to už je dávno)… to se nám ta věta rozvilaJ… inu, spojíme křest alba s velkou oslavou narozenin kapely, na níž doufejme přijdou když ne všichni, tak určitě většina bývalých členů a taky fanoušků. Poslední samostatný koncert jsme měli ve Vagónu v září 2002 (šlo o křest cd Pes na měsíci), tak snad jste na nás nezapomněli… tehdy bylo narváno, ovšem Vagón byl taky dvakrát menšíJ… Piště si do diářů, slibujeme, že to pojmeme velkolepě a vymyslíme kmotra k pohledání.
Během zimy jsme vypilovali novou písničku s názvem Vílo a oživili dva roky nehrané pecky Robinson a Petrolej + nehynoucího Klokana, ať nám v repertoáru zbude alespoň jedna památka na dřevní doby. Celkem už nám to dává pěkných 85 minut, takže si v březnu po dlouhé době švihneme dva samostatné koncerty (Mělník, Horní Planá)…
Nu a to je asi všechno. Mějte se podle potřeby jarně nebo ještě zimně. Na shledanooou*

Ondřej

 

:: 28.1.2007

Hlasujte pro nás! Pošlete do 28.února SMSku ve tvaru ZB 1 D NAHOŘE PES do ankety Žebřík 2006 a možná i něco vyhrajete!

Ondřej

:: 13.11.2006

VE ČTVRTEK ZADARMO A SE SOWOU!!!
Hola hej! Zveme všechny tento čtvrtek 16.11. do Café Na půl cesty. Důvodů je hned několik:
a) vstup je volný
b) s námi hraje výtečná Vyhoukaná Sowa, která je v Praze k vidění málokdy
c) druhý den je volno – státní svátek
d) je tam fakt příjemně

A co jinak? Nahoře Pes bude předskakovat –123 minut a to 9.12. v kutnohorském klubu Česká 1 (před pár lety jsme tam už jednou hráli, moc fajn prostůrek). Minuty tam slaví 10 let existence. Ačkoliv jsme bezmála stejně staří, tak muzikantsky máme opravdu co dohánět… takže se třeseme (ale ne zas moc), cvičíme a jsme zvědaví, jak nás tamní vezmou. Předskakování Lauře dopadlo fajně, tak uvidíme.
A co se dělo v říjnu? Na Velké říjnové dva kmotři náhodně vybraní z davu pokřtili rumem nové cd Archív, jeden z nich ho pak ještě stihl chytit. Kdo si ho chce koupit, pište na mail (viz kontakt), 80Kč za 60 minut muziky není moc, ne? Jinak, v Lucerna baru jsme „odpanili“ písničku K ránu (poslední premiéra byly Aleje v dubnu 2005) a chystáme se na další novinky.

Ondřej

:: 19.10.2006

Nahoře Pes vydává cd ARCHÍV!!
Nahoře Pes už zase řádí. Pražská rocková kapela, posílená nedávno o šarmantní bubenici Páju Táboříkovou, chystá k jarním desátým narozeninám album, které by mělo být aktuálním svědectvím o současném směřování skupiny. Ještě předtím se ale rozhodla vypořádat s minulostí prostřednictvím cd s příznačným názvem Archív. Jeho náplní jsou vesměs nahrávky, které Nahoře Pes pořídil v letech 2003-2004 v kolínském studiu Sklep. Z třiadvaceti nahraných písní tvořících tehdejší repertoár se tehdy vybralo sedm, ty byly svěřeny do péče zvukového mága Libora Mikošky a vydány vloni na cd Robinson. Zbylý materiál zůstal v šuplíku. Tedy donedávna. „Byla by škoda nechat si to pro sebe. Je sice pravda, že stylově už je nahrávka v dnešním kontextu Nahoře Pes dejme tomu přežitá, ale poslouchá se to příjemně... taková pestrá, různobarevná kronika poslední pětiletky,“ komentuje nahrávku kapelník Ondřej Fencl.Posluchač se na ní dočká mimo jiné tří zhudebněných básní Jiřího Wolkera, jimž vévodí temná rocková Balada o očích topičových, stejně tak jako exkursů do dávné punk-rockové minulosti (Klokan, Kurník), prosluněných skopičin z pera někdejšího bubeníka a zakládajícího člena Lukáše Fencla (Zizalou II, Slaneček, Kruťas) nebo čtyřech ukázek z dílny tragicky zesnulého kamaráda Filipa Venclíka, jehož písničky skupina od svých počátků hrávala (Čarodějka, Wop). Jako jakýsi bonus jsou včleněny i tři archivní kousky pořízené při vůbec první kapelní návštěvě studia v roce 2001 (v sestavě, z níž dnes zbyl jen lídr kapely).
Album bude pokřtěno v pátek 20.10.2006 ve Vagónu na akci s názvem Velká říjnová, jíž se Nahoře Pes každoročně zúčastňuje.

Psí Tisková Kancelář

:: 5.10.2006

Hoj hoj,
podzim protrhl startovní pásku a já jsem tu s novinkami.
Za prvé: mrkněte do fotek. V sekci 2005 přibyly konečně m.j. snímky z křtu Robinsona a něco málo navrch, brzy aktualizujeme i sekci 2006.
Za druhé: S Pájinkou jsme v Jimramově začali novou kapelní éru velkolepě, rozhodně jeden z nejlepších a nejúspěšnějších koncertů Nahoře Pes za celých těch devět let. Zevlfest proběhl v komornější, ale přátelské atmosféře, stejně tak Brno a Louny. Teď se těšíme na Říjnovou, kde bývá každoročně blaze nadupáno. Naše nová bubenice se doučuje poslední starší kousky, my si při tom po letech ujasňujeme tempa, vychytáváme chybky a leštíme aranže. Paralelně pulírujeme první novinku, jmenuje se „K ránu“ a je to nátěr (dosť bolo ploužáků).
Za třetí: Po vánocích vlítneme do studia (chtěli jsme dřív, ale není volno) a nahrajeme, co se nám za poslední dva roky nahromadilo (bratru 8 kousků), pak vybereme to nejlepší z Robinsona a archívu a k desetiletým narozeninách si zjara (doufejme) konečně nadělíme pořádné cédo, dlouhohrající, s pěkným bookletem, snad i zaštítěné nějakým tím vydavatelem (dá-li pán bůh). Už je po těch všech demáčích, polo-demáčích a tak vůbec na čase, ne?
Za čtvrté: No ale abyste nemuseli čekat dlouho... zjistil jsem, že i tak nám zbude dobrá hodinka materiálu, který jsme ještě s Lukášem nahráli před dvěma lety v Kolíně (tehdejší kompletní repertoár včetně nově nahraných starších písniček). Byla by škoda nechat si to pro sebe. Je sice pravda, že stylově už je nahrávka v dnešním kontextu Nahoře Pes dejme tomu přežitá, ale poslouchá se to příjemně... taková kronika poslední pětiletky. Tož co bychom to nepustili ven? A ať nežerem, přidáme k tomu i tři archivní, nikdy nevydané kousky z roku 2001 nahrané ještě v sestavě s Davidem, Pájou a Kubou Rakem. Celé to pracovně nazývám ARCHÍV. Když to stihneme, pokřtíme a uvedeme do prodeje (za nějakou symbolickou částku) na Velké řijnové, když ne, tak na plánovaném podzimním koncertě s Vyhoukanou Sowou a Původním Burešem.
To je panečku novinek, až se sám divím. HAF, HAF...

Ondřej

:: 14.8.2006

Nenechte se rušit z letního relaxu, jen pár drobností a jedna zásadní zpráva:
V Třeboni docela fajn vystoupení na dvoře pivovaru, prima festival, vstřícní lidé… Na Valči tma, zima, výborný zvuk a poněkud nerozhoupané publikum (asi bylo ještě moc brzy nebo na nás neměli náladu)…
Čeká nás Jimramov, na nějž máme jen ty nejlepší vzpomínky a s ním (a s dalšími koncerty) i jedna velká změna. Po roce se loučíme s Robertem, moc mu děkujeme za veselý rok, leč potřebujeme udělat krok dopředu a to se nám poslední dobou nějak nedařilo. Nový impuls přichází s Pájinkou Táboříkovou, o níž já s oblibou říkávám, že je to druhá nejlepší česká bubenice (první je v Gaia Mesiah:-)… Aáááno, je to tak, po devíti letech první slečna v kapele Nahoře Pes. Ale nebojte se nic, žádné zněžnění výrazu se konat nebude, tahle slečna má takový úder… no však uslyšíte. Pájinku můžete znát také jako zpěvačku (rovněž časem využijeme) a příležitostnou bubenici Uširváče, dále jako rytmickou oporu Lucie revivalu nebo také jako bubenici nespočtu lounských a ústeckých kapel, příp. jako někdejší záskok za Emana Kandla v Plastic People of the Universe… Stačí? :-)

Pájinka v akci Pájinka v klidu

V brzké době se konečně chystáme do studia točit nové cédéčko, od podzimu zřejmě budeme patřit do manažerské stáje Václava Jansty (www.jansta.cz), což doufejme povede k zintenzivnění koncertní činnosti… Prostě vše nasvědčuje tomu, že pes rozhodně nechcíp, jak někdo tvrdil na guestbooku. Ba naopak!
Mějte se slunečně a těšte se na koncertní sezónu, já už nemůžu dospat (což se mi v Nahoře Pes nestalo ani nepamatuju:)

Ondřej

:: 27 .6. 2006

Haló, haló… pes tu štěká. Vagón se povedl (konečně), na Bucku jsme hráli spíš k odpolednímu leháru, ale s ostudou jsme rovněž neodešli. A na základě demáče (starý dobrý Robinson) jsme se před pár dny probojovali i do Třeboně (1.7.)… Mrkněte do koncertů, docela to tam co se týče budoucnosti bují, bude Brno, bude Hradec… a v létě konečně i nějaké ty novinky (chystáme se do studia dokončit, co už tam rok smutně leží). Potkáme se na fesťácích, čiaaóoo PES.

Ondřej

:: 30 .5. 2006

Koncert s Laurou a jejími tygry v Lucerna Music baru se z technických důvodů posunuje na podzim, termín upřesníme. Jako prozatimní náhradu nabízíme 18.6. ve Vagónu. Omlouváme se!

Ondřej

:: 1. 4. 2006

Tak máme za sebou docela obstojnou koncertní zimu, zejména koncerty v Hradci králové a v Plzni patřily k nejlepším za poslední měsíce, ba i léta.
Teď konečně přichází čas nacvičit v nové sestavě nějakou tu novinku, jako první přijde na řadu vypalovačka, neboť jsme zjistili, že se nám v současném repertoáru hromadí písně romanticky plouživé…
Tož proto teď méně koncertů a víc práce, těšte se na červen, to se zase krapátko rozjedeme (viz koncerty).
Žijte jarně, zdraví Ondřej

Ondřej

:: 8.1.2006

Abych předešel spekulacím o umrtvení činnosti, hlásím se zas po čase s novinkami: tak například jsme koncem října postoupili do finále plzeňské Bítové ligy. Den předtím jsme se pěkně rozehráli a rozehřáli na Říjnové párty (kam přišlo 200 lidí), takže to šlo v Plzni úplně samo. Leč, mojí vinou jsme se nakonec finálového klání nemohli zúčastnit, lebo som hrál jinde s jinou bandou, kterýžto koncert byl domluven dřív. Nicméně, kaji se.
Nyní přichází leden a únor, čas zimní, kdy muzikanti obvykle spí a my nejsme výjimkou. Abychom ale nezakrněli, probudíme se 21.1. na koncert v Plzni a 27.2. na Vagón.
Obecně asi budeme hrát o trošku míň, aby nabídka nepřevyšovala poptávku, jak se stalo třeba při zářijové šňůře, nicméně jsme živi, zdrávi a akceschopní… V jednání jsou už teď nějaké ty fesťáčky a v kolínském studiu čekají ještě Lukášem nahrané bubny k sedmi novým trackům, které dokončíme hned, jak na to seženeme prachy. Doufám, že v zimě, ne-li na jaře.
Závěrem bych vám rád popřál věčné mládí, hafo štěstí, měkká játra, tvrdá péra a děti, co si mají kde hrát v roce 2006. S úsměvem na rtech a sluncem v duši zdraví 

Ondřej

:: 11.7.2005

Haló, haló, dlouho bylo ticho po pěšině, tak se se hlásím s novinkami:

26.6. jsme před poloprázdným Vagónem odehráli veselé vystoupení, poslední s Lukášem. Tímto mu ještě jednou chci za celou kapelu i bývalé členy vyjádřit dík. Ačkoliv Lukášův hudební temperament tíhl jinam než k bigbítu, vytrval s Nahoře Pes dlouhých osm let a prožili jsme spolu spoustu veselí, zábavy, desítky až stovky hezkých koncertů i zkoušek.
Na postu bubeníka nyní trůní novic Robert Keller (ex-A bude hůř), prozatím se navzájem oťukáváme, křest ohněm byl ve středu 6.7. Rock For People. Hráli jsme na hlavní Filter Stage a zvládli jsme to důstojně. Slunce stálo při nás, lidi taky, parádní hraní s parádním zvukem... Takhle velké pódium a profesionální přístup, to se jen tak nevidí. Jen houšť.

29.července ozdobíme svou účastí motosraz v Prčicích, na konec září plánujeme miniturné k cd Robinson, které je stále k mání za hezkých českých 50 korunek.
Užívejte léta podle nejlepšího vědomí a svědomí, za Nahoře Pes zdraví Ondřej

Ondřej

:: 27.5.2005

Díky hlasům spousty z vás se nám podařilo prokousat do Českého brodu na bájný Rock For People. Moc děkujeme za ty tuny sms, máme z toho velkou radost.

Nahoře Pes na Radiožurnálu! Včera jsme s Michalem zavítali do pořadu Výtah, spolu s námi tam dělal atmosféru Klauda Kryšpín z Pražského výběru. Rozhovor se bude vysílat v pátek 24.6. ve 22:00, pořad se jmenuje Výtah. Rovnou hodinku budete moct poslouchat naše kidy a písně. Vřele doporučujeme, ve studiu bylo opravdu veselo. Od Nahoře Pes rozezní éter Petrolej, Mám na to, Voda a Robinson, od Výběru Smolař a Tatrman.

Pozor! Nahoře Pes na festivalu United Islands 5.6. od 16:30 na Dětském ostrově.

Ondřej

:: 3.4.2005

Datum, kdy se Nahoře Pes opět potká na jednom pódiu s opravdovou bluesovou legendou se nezadržitelně blíží. Zapište si 10.4.-Vagón. Cd Robinson nám právě tam a právě tehdy pokřtí slovutný Sugar Blue, černošský harmonikář, který přispěl svou troškou do mlýna např. na desky Rolling Stones (kdo by neznal jeho slavné sólíčko v Miss You), Boba Dylana, Milese Davise a mnoha dalších veličin.
My zahrajeme cca hodinku (Mistr si s námi možná střihne novou pecku Áleje), po nás nastoupí Sugar se skvělou doprovodnou kapelou. Už jsme jednou měli tu čest a koukali jsme s otevřenou pusou, co lze z toho malinkého nástroje dostat za divy...
Start je tradičně kolem 20:30, cd Robinson bude k zakoupení u vchodu za symbolických 50Kč.
Nenechte si ujít, těšíme se na Vás.

Ondřej

:: 1.4.2005

Na www.cocacolapopstar.cz můžete ještě dva týdny hlasovat pro skladbu Drive-In z aktuálního cd Robinson. Děkujeme za všechny hlasy!

Ondřej

:: 1.3.2005

NAHOŘE PES HLEDÁ BUBENÍKA! Po celou dobu existence Nahoře Pes Lukáš vyhrožoval, že pojede studovat do ciziny. Tentokrát už to vypadá reálně, zakládající člen a kmenový bubeník kapely se s námi zřejmě v létě rozloučí … Zamáčkněme slzu, je načase se poohlížet po náhradě. Zájemci, hlaste se Ondřejovi (Lukášovi fanoušci nechť nezoufají, minimálně do konce června bude nadále jedním z nás!)

Ondřej

:: 1.3.2005

NAHOŘE PES HLEDÁ BUBENÍKA! Po celou dobu existence Nahoře Pes Lukáš vyhrožoval, že pojede studovat do ciziny. Tentokrát už to vypadá reálně, zakládající člen a kmenový bubeník kapely se s námi zřejmě v létě rozloučí … Zamáčkněme slzu, je načase se poohlížet po náhradě. Zájemci, hlaste se Ondřejovi (Lukášovi fanoušci nechť nezoufají, minimálně do konce června bude nadále jedním z nás!)

Ondřej

:: 15.2.2005

Koncert v Ostravě byl z technických důvodů přesunut na 12.3., kdy se uskuteční nikoliv v původně plánovanem klubu Marley, ale v o něco menším Lennonu. Chyba není na naší straně, předem děkujeme za pochopení a omlouváme se! ondrej.fencl@seznam.cz

Ondřej

:: 5.2.2005

CD Robinson bylo 29.1. uvedeno do prodeje za slibovaných 50 Kč, první křest proběhne 17.2. v ostravském klubu Marley, druhý hlavní pak 10.4. ve Vagonu, kde se kmotrem stane bluesman Sugar Blue.. Robinsona můžete objednávat na adrese ondrej.fencl@seznam.cz

Ondřej

:: 28.1.2005

Před týdnem nám ze Zlína dorazil definitivní master nového cd, vzápětí jsme se usnesli na nekonfliktním názvu 'Robinson' (podle jedné z šesti písní). Dnes tiskárna vyplivla booklety a zítra 29.1. na koncertě v Guru bude 'Robinson' uveden do prodeje (za pouhých 50 Kč). Křest proběhne nejprve 17.2. v Ostravě a posléze v dubnu v pražském Vagonu, kde nám pravděpodobně placičku posvětí slovutný harmonikář Sugar Blue.

Ondřej

:: 26.12.2004

Poté, co Libor Mikoška dokončí práce na písničkách Citrusovej Joe, Robinson, Petrolej, Mám na to, Drive In a Voda, bude výsledek svěřen k masteringu Petru Vavříkovi (baskytarista Buty), který ve zlínském studiu dílo dokoná. Počítáme, že v únoru by cd mohlo spatřit světlo světa.. PS: PF 2005, ať slouží..

Ondřej

:: 8.12.2004

V sekci MP3 naleznete čerstvé ukázky z již dokončeného cd, které má v současné době v rukou zvukový mistr (bez nadsázky) ze zlínského studia Libor Mikoška (MIG 21, Narvan...). Začátkem nového kalendářního roku vyšleme do světa šestipísničkový singl, který si budete moct koupit za příjemných 50 Kč, zbylý materiál zatím uložíme do šuplíku a vyčkáme ohlasů. Budou-li vřelé (jak ze strany fanoušků, tak vydadvatelů), na jaře vrhneme do světa dlouhohrající studiové cd. Nebudou-li vřelé, hluboce se zamyslíme.

Ondřej

:: 10. 9. 2004

Dnes se podařilo, zejména Michalovou zásluhou, ukout opravdovou lahůdku. V pondělí 18. 10. zahraje Nahoře Pes jako předkapela Sugar Blue, tedy harmonikáře, který hrával mimo jiné s Rolling Stones nebo s Bobem Dylanem. Sugar Blue můžete vidět také 16. 10. v Noci s Andělem, před koncertem pravděpodobně společně navštívíme vysílání Radia Beat. Už teď se celí třesem.

Ondřej

:: 7. 9. 2004

a) Na pokraji léta máme pro vás znamenitou zprávu, nové CD Nahoře Pes bylo během prázdnin dokončeno, zmixováno, zmasterováno a 3. 9. odesláno vydavatelům Teď čekáme, kdo se chytí do našich sítí. Materiálu je téměř 80 minut (=24 písní), máme tedy z čeho vybírat. Během několika dnů se na tomto webu objeví aktuální ukázky. 

b) Koncertní činnost se naplno rozbují v říjnu, kdy jsou naplánovány 4 vystoupení v rozličných krajích (viz koncerty), pokud se vše stihne, tak pak po listopadové pauze nastane velký třesk 6. 12. v Rock Café, kde bychom rádi pokřtili našeho nového miláčka (zatím) neznámého jména (ještě nevíme, zda to bude chlapeček nebo holčička:) 

c) V zájmu našem i vašem jsme změnili doménu a naše adresa se už dva měsíce honosí zakončením com. 

d) Přejeme krásné babí léto a uvidíme se třeba 22.10. ve Vagónu...

Ondřej

:: 20. 6. 2004

Žhavé novinky ze studia: Zpěvy jsou hotové, klávesy už skoro taky, vypadá to, že v červenci to všechno zmixujeme a po létě vydáme. Máme další novinku, jemnuje se Vládcem je zvyk (pracovní název zní: Plátcem je hřib), autor je Michal.

Ondřej

:: 26. 5. 2004

Pár slov k novému CD: Pořád se mi nějak nedaří zajet do Kolína a nahrát zpěvy. Pak už jen klávesy a bude pomalu hotovo. Zmixováno už z poloviny je, zní to zatím velice obstojně (počet kytar se cca ztrojnásobil, bubny a basa si velmi rozumějí, má to prostě koule). Budeme muset dosti vybírat, protože jsme nahráli asi 80 minut materiálu a to je na cd trošku moc. Vyjma žhavé novinky Špatnej hráč (premiéra nečekaně včera v Kovárech) je zvěčněno úplně všechno, co poslední dobou hrajeme (včetně starých pecek typu Klokan nebo Stařeček). Zveme vás všechny do Vagónu. Nahoře Pes bude hrát cca od 21:45, těšíme se velmi!

Ondřej

:: 25. 4. 2004

Studiové práce na novém CD pokračují zvolna a s rozvahou. Co se týče nahrávání, už se blížíme do finále. Zbývá jen zpěv a klávesy. Mixovat se bude předpokládám celý zbytek jara, o prázdninách by mělo být hotovo a na podzim pokřtěno. Ve zkušebně pracujeme na nové písni s názvem "Špatnej hráč", která je, myslím, nejtvrdší peckou v dějinách Nahoře Pes.

Ondřej

:: 17. 3. 2004

Světe div se a jásej. Nahoře Pes je mezi sedmi kapelami, které postoupily do finále prestižní soutěže Rock Nymburk. Vítěz klání, které proběhne 27.3. v Nymburku (special guest: Votchi), si zahraje na Rock For People. Každý muzikant si s sebou může vzít na guestlist jednu milenku. Milenky, hlaste se na guestlistu.

Ondřej

:: 25. 2. 2004

Majkl i Look se šťastně vrátili z rozličných koutů zeměkoule, již podvakráte jsme se sešli v naší břevnovské kobce, 28. 2. si v Hříměždicích uděláme první generálku na Vagón, o den později proběhne druhá generálka ve zkušebně a v pondělí 1. 3. se můžete těšit na koncert. Po zaslouženém zimním spánku jsme opět při síle, máme pro vás i žhavou novinku, parádní pecku s názvem Citrusovej Joe.

Ondřej

:: 3. 2. 2004

Zprovozněn nový chat, jen a jen k vaší potěše zde.

Webmaster

:: 1. 2. 2004

V úterý 10. února od 19.00 poslouchejte Rádio Beat. Nejspíš uslyšíte Nahoře Pes.

Ondřej

:: 1. 2. 2004

Odpočíváme, ale ne tak docela. Například v neděli jsme v Modřanech pilovali novou funky-věc "Citrusovej Joe" (bez Lukáše, který nadále bloudí po argentinských náhorních plošinách). Po kratěí březnové šňůře koncertů se v dubnu uzavřeme do kolínskeho studia Sklep a nahrajeme kvanta muziky (vesměs to, co znáte z koncertů a ještě nebylo zvěčněno nebo bylo, ale špatně). A v létě by mohlo vyjít CD (i když, víme jak to chodí, takže střízlivě bych tipoval křest na září).

Ondřej

:: 23. 1. 2004

Nechali byste Knihu návštěv volněji dýchat??? Hlasujte v anketě.

Webmaster